Forum Gospodarcze Dominikana 2021

W czwartek 10 czerwca odbyło się Forum Gospodarcze Dominikana 2021. Było to pierwsze i jedyne takie wydarzenie o charakterze biznesowym o turystycznym raju i gospodarczym największym potencjale regionu. Jako członek-założyciel Polsko-Dominikańska Izba Gospodarcza, na forum pojawiliśmy się w gronie Andrzej Włodarski oraz Jędrzej Pacak.

Całe wydarzenie zostało otwarte oraz prowadzone przez wiceprezesa Izby, Andrzeja Włodarskiego, który pokrótce opisał jak powstała Izba oraz jakie są jej główne cele. Następnie mieliśmy przyjemność obejrzenia nagrania od ambasadora Polski w Panamie, Leszka Białego, który uroczyście otworzył Forum. Po przywitaniu głos zajął Pan Dariusz Latoszek z Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Zarysował on relacje, jakie istnieją pomiędzy Polską a Dominikaną oraz opowiedział o tym, co Dominikana ma najlepsze.

Jednym z ważniejszych prelekcji podczas wydarzenia było połączenie z  Centro de Exportación e Inversión de República Dominicana | CEI-RD. Marcial Smester, dyrektor ds. inwestycji zagranicznych przedstawił możliwość gospodarcze, z których słynie Dominikana. Był to bardzo ciekawy oraz wypełniony po brzegi informacjami krótki wykład. Tutaj ogromne brawa należą się Pani Dorota Twardo, która w profesjonalny sposób przetłumaczyła to, co chciała przekazać nam strona dominikańska. Po tej prelekcji przenieśliśmy się w sektor turystyczny, o którym opowiedziała nam Pani Karla Czehova z Departamentu Turystyki na Europę Wschodnią.

Po takiej dawce informacji przyszedł czas na przerwę, w której nie zabrakło rozmów oraz pytań odnośnie tematów związanych z Republiką Dominikańską. Po przerwie prelekcję poprowadził Pan Jędrzej Pacak, przedstawiciel Casa Dominicana. Opowiedział on o sektorze nieruchomości, który aktualnie najbardziej interesuje Polaków inwestujących w Dominikanie. Na podstawie swojego doświadczenia przedstawił, jak wygląda współpraca z firmami działającymi w Dominikanie.

Następnym gościem był Pan Arkadiusz Zabłoński z BGK - wspieramy rozwój firm, który podzielił się ze słuchającymi, w jaki sposób inwestycje państwowe mogą pomóc w inwestowaniu w krajach za granicą. Następnym tematem, który jest niezbędny w podróżach do Dominikany była kwestia wizy oraz pobytu stałego. Ten jakże ważny temat opisał Prezes Izby, Herikc As, który zna go doskonale.

W imieniu Polsko-Dominikańska Izba Gospodarcza chcielibyśmy podziękować głównemu sponsorowi Casa Dominicana, naszym partnerom Manager Business Hub, BGK - wspieramy rozwój firm, Olsztyńskie Targi Nieruchomości i Budowa Domu - TargiOlsztyn.pl oraz instytucjom, które objęły nas patronatem honorowym Centro de Exportación e Inversión de República Dominicana | CEI-RD, Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, Krajowa Izba Gospodarcza oraz Fundacja Dominikana w Polsce.

Jednocześnie zachęcamy do udostępniania tego posta i oznaczania się na zdjęciach. Wkrótce pojawi się również pełna relacja video dla tych, którym nie udało się dotrzeć do Warszawy w czwartek.

Connect

 

Zostań z nami

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najświeższe informacje na temat biznesu.