CEPAL przewiduje recesję dla wszystkich gospodarek w Ameryce z wyjątkiem Dominikany

CEPAL poinformowała, że Republika Dominikańska będzie miała wzrost o 0%, podczas gdy kraje Karaibów i Ameryki Łacińskiej odnotują spadek o -5,3%.

Image
Komisja Gospodarcza Narodów Zjednoczonych ds. Ameryki Łacińskiej i Karaibów (UNECLAC, hiszp. CEPAL) powiedziała we wtorek, że gospodarka dominikańska będzie jedną z najmniej dotkniętych w 2020 roku, w którym kraje Ameryki Łacińskiej i Karaibów odnotują spadek o ponad 5%. Sytuacja ta ma miejsce w wyniku kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa na całym świecie.

Alicia Bárcena, sekretarz wykonawczy organizacji międzynarodowej, wskazała, że oszacowano załamanie gospodarcze na -5,3% w tym roku. Podkreśliła, że praktycznie wszystkie gospodarki przedstawiane są w liczbach ujemnych.

„Wszystkie kraje, z wyjątkiem Republiki Dominikańskiej, która ma 0% wzrostu, ponieważ przyniosła lepsze wyniki niż reszta”, powiedziała Pani Sekretarz w filmie, w którym wyjaśnia sytuację finansową krajów Ameryki Łacińskiej.

„I to biorąc pod uwagę recesję o 3,8% w Stanach Zjednoczonych. Teraz, jeśli Stany Zjednoczone spadną bardziej, logicznie liczby te będą gorsze, a Karaiby spadną średnio o -2,5%,” dodała Bárcena.

O CEPAL

CEPAL jest jedną z pięciu komisji regionalnych Organizacji Narodów Zjednoczonych z siedzibą w Santiago, Chile. Została założona w celu przyczynienia się do rozwoju gospodarczego Ameryki Łacińskiej, koordynowania działań mających na celu jego promowanie oraz wzmacniania stosunków gospodarczych państw między sobą i z innymi narodami świata. Później jej praca została rozszerzona na kraje Karaibów i włączony został cel promowania rozwoju społecznego.

Źródło: CEPAL
Image

Connect

 

Zostań z nami

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najświeższe informacje na temat biznesu.