Dominikana wprowadza nowy formularz elektroniczny umożliwiający wjazd do kraju i wyjazd z niego

Dominikana ustaliła, że osoby podróżujące krajowymi lotniskami dostaną bilet elektroniczny, który otrzymają po wypełnieniu cyfrowego formularza: eticket.migracion.gob.do

Zostało to ustanowione na mocy umowy o współpracy podpisanej w czwartek 19.11.2020 przez Ministerstwa Turystyki, Ministerstwa Zdrowia oraz Dyrekcje Ceł i Migracji.

Dzięki tej nowej umowie podpisanej przez niektóre władze w tych sektorach, nie będą już wydawane papierowe formularze dla osób wjeżdżających lub wyjeżdżających z kraju funkcjonujące do tej pory.

David Collado, Minister Turystyki, zapewnił, że ten cyfrowy formularz będzie wymagał wszystkich informacji o zdrowiu publicznym, migracji i cłach oraz możliwe będzie wypełnienie go z domu.

Formularz zawierał będzie często zadawane pytania dotyczące migracji, ceł i zdrowia publicznego, z czego te ostatnie w celu kontrolowania pandemii koronawirusa.

Ten nowy bilet elektroniczny przyspieszy proces migracji na dominikańskich lotniskach. Obowiązkowe jest, aby każdy pasażer podał szczere informacje na bilecie elektronicznym dla Dyrekcji Generalnej ds. Migracji, Dyrekcji Generalnej ds. Ceł oraz Zdrowia Publicznego, zgodnie z prawem 285-04 , 115-17, 72-02 i 226-06.

Umowa została zawarta w Hotelu Embajador i została podpisana przez Davida Collado, Ministra Turystyki; Edwarda Guzmana, Wiceministra Planowania i Rozwoju Ministerstwa Zdrowia, reprezentującego Ministra Plutarca Ariasa oraz dyrektorów ds. Ceł i Migracji, odpowiednio Eduarda Sanza Lovatona i Enrique Garcíę. 

Connect

 

Zostań z nami

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najświeższe informacje na temat biznesu.