IZBA GOSPODARCZA OPOWIADA SIĘ ZA NOWĄ USTAWĄ O GÓRNICTWIE W REP. DOMINIKAŃSKIEJ

Obecna ustawa o górnictwie pochodzi z 1971 r.

Biorąc pod uwagę znaczenie górnictwa w gospodarce Republiki Dominikańskiej, Polsko-Dominikańska Izba Gospodarcza dostrzega pilną potrzebę aktualizacji ram prawnych regulujących funkcjonowanie górnictwa w kraju i wyraża swoje poparcie oraz doradztwo dla rządu dominikańskiego w procesie modyfikowania tak ważnej ustawy. Prawo musi zostać zmienione w sposób uzgodniony przez sektor górniczy, z korzyścią dla kraju, narodu dominikańskiego i zgodnie z krajowymi i międzynarodowymi przepisami dotyczącymi górnictwa.

Polsko-Dominikańska Izba Gospodarcza wyraziła w oświadczeniu swoje poparcie dla inicjatywy Ministerstwa Energetyki i Kopalń Republiki Dominikańskiej dotyczącej modyfikacji dominikańskiej ustawy o górnictwie nr 146-71. Zmianę tę ogłosił we wtorek Antonio Almonte, Minister Energetyki i Kopalń.

Almonte wyjaśnił, że dzięki nowej ustawie o górnictwie możliwa będzie aktualizacja systemu i mobilizacja inwestycji zagranicznych w sektorze górniczym kraju.

– Do powstawania nowych inwestycji prowadzi bardziej wyraźna, zaktualizowana gwarancja prawna, a także zobowiązanie ze strony państwa. Wierzę, że przyczyni się to do większej ilości inwestycji zagranicznych – powiedział podczas wizyty w programie „Esta Mañana” na kanale 4RD.

Antonio Almonte oświadczył również, że w zeszłym tygodniu odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli firm górniczych Republiki Dominikańskiej, na którym omawiano zmianę dotychczasowego prawa i stworzenie strategii rozwoju sektora górniczego.

Connect

 

Zostań z nami

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najświeższe informacje na temat biznesu.